O mně

Mou inspirací je vždy místo, ve kterém se v daný čas nacházím.Z krásného materiálu, jakým je hlína, vytvářím užité nádoby, předměty a instalace.

 

Keramice jsem se intenzivně začala věnovat počátkem svého studia v Londýně. Na škole, jejíž historie se pojí s rozkvětem britské ateliérové keramiky, jsem byla ovlivněna japonskou keramikou. Přesto, že jsem se při studiu věnovala převážně experimentování s hlínou, vždy mě velmi lákala tvorba užitého umění.

Po studiu jsem v této oblasti toužila získat zkušenosti a proto jsem odjela do Řecka pracovat pro norskou keramičku Hanne Mi Stabell Sauge. Tam jsem se zdokonalila v práci na hrnčířskem kruhu, ručním vytvářením objemných nádob a seznámila se s chodem celé keramické dílny. Tato zkušnost mě velmi obohatila o praktickou a technickou stránku keramického procesu. Prostředí krásného ostrova se stalo pak velkou inspirací pro vlastní tvorbu.

Moje nynější práce vznikala poslední čtyři roky v Ateliéru Lesnická,  v secesním domě starého Smíchova, kde jsem do minulého roku sdílela prostor se sochařkou Barbarou Hapalovou. Toto místo mi bylo zázemím pro mou současnou tvorbu, v níž se setkávají inspirace a zkušenosti z míst, kde jsem žila nebo které jsem navštívila s inspirací, kterou nacházím v Praze.

Nyní tvořím a vyučuji v prostorách Waldorfské školy v Praze Jinonicích.

 

Vzdělání:

BA (Hons) Ceramics – Camberwell College of Arts, London

Foundation in Art and Design – Middlesex University, London

Pre-foundation in Art – Hampstead Garden Suburb Institute, London

 

Výstavy:

2012   20. Letní keramická plastiky Galerie Klatovy, Hrad Klenová

2010   18. Letní keramická plastika Středočeské muzeum Roztoky u Prahy

2008    BA Degree show  Camberwell College of Arts  London

2007    1260°  Camberwell College of Arts  London